0 532 675 58 90

Kiralama Koşulları

Kiralama Süresi :
Otomobil  kiralamalarında, en az kiralama süresi 2 gün ve  48 saattir.  Haziran - Temmuz - Ağustos - Eylül aylarında Otomobil kiralama süresi en az 3 gündür. Bayram dönemlerinde bu süre en az 5 gündür. Atv , Quad, Motorsikletler,  günlük kiraya verilebilir. Atv lerin  yarım günlük kiralama saatleri  sabah 10:00 / 16:00 arasıdır. 1 gün üstü kiralamada ise 24 saattir. Benzinli Scooterlar 24 saat üzerinden kiraya verilir. 

 

Sürücü Belgesi ve Yaş Alt Limiti :
Başvurularda ;

C ve D grubu araçlarda ( Renault Symbol, Renault Clio, Citroen C-Elysee, Vw Polo,  Ford Fiesta, Fiat Egea,  Kia Picanto ) 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

Motorsiklet ehliyetlerinde herhangi bir yaş ve ehliyet süresi sınırlaması yoktur.

50 CC Motorsiklet grubumuzda B sınıfı ehliyet kiralama için yeterlidir. 50 CC üstü Motorsiklet grubumuzda kiralama için A1 veya A2 motor ehliyetinin ibraz edilmesi zorunludur. Elektrikli Scooterlarımızda ehliyet şartı aranmamaktadır, En az 16 yaş, kimlik veya pasaport yeterlidir.

ATV kiralamaları için B sınıfı otomobil ehliyeti yeterlidir.

Yurt dışından gelen Tüm diğer Ülke ve T.C. vatandaşları da, B sınıfı (otomobil) ehliyeti ile 50 cc Motorsikletlerimizi ve ATV lerimizi kullanabilirler.


Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı)
Otomobil Kiralaması yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna ve türüne göre değişmekle birlikte 4000 tl.  tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir. Kredi kartı ibraz edilemiyorsa 4000 tl. veya karşılığı döviz nakit depozito alınır. Motorsiklet ve Atv kiralamalarında Kredi Kartı ibrazı gerekmez ancak aynı şekilde yine 4000 Tl. veya karşılığı döviz nakit depozito alınır.

 

Depozit ( Nakit )

Otomobil Kiralaması yapan müşterilerimiz eğer kredi kartı ibraz edemiyorsa, araç grubuna ve gün sayısına göre değişebilmekle birlikte,  4000 TL. veya karşılığı döviz Nakit depozito alınır. Atv, Quadbike , Motorsiklet  4000 TL veya karşılığı döviz   nakit depozito alınır. Otomobil, Atv, motorsiklet tesliminden sonra  alınan nakit  depozito  kiralayanın banka hesabına havale edilerek veya elden iade edilir.

 

Kullanım ve Kilometre Limiti:
Kiralanan otomobillerde,  kısa kıralamalarda günlük 200 km. limit, Haftalık ta 1000 km., Aylık kiralamalarda ise km. limiti 3000 km. dir.  Motorsikletler ,elektrikli bisiklet ve ATV lerde  ise günlük km. limiti 50 km.dir.

Yapılan fazla kilometre ler ise dönüşte toplama bakılıp hesaplanarak, ekstra ücrete tabi olur. Ekstra Km.ler, Km başına otomobillerde, motorsikletlerde, ATV lerde 10 TL  olarak ücretlendirilir. Araçlar sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kullanılabilir. Motor ve ATV lerimiz sadece DİDİM İÇİ , Otomobillerimiz ise sadece EGE BÖLGESİNDE kullanılmak üzere kiraya verilmektedir. Ege bölge dışına araç kiralaması yapılmamaktadır. 

 

Belirtilen günlük kiralama ücretleri, içinde bulunulan dönemin ücretleridir. Kiralama bedelleri dönemsel olarak ( Yaz - Kış ), aylara göre  farklılık gösterebilir. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

 

Trafik Cezaları:
Sözleşme süresince oluşabilecek her türlü trafik cezaları ve sorumluluk kiracıya aittir.

 

Sigorta:
Sigortalanması zorunlu olan bütün araçlar T.C. yasaların öngördüğü Trafik Sigortası ve tüm otomobiller ayrıca % 4 Hasar Muafiyetli Kiralık Araç Kasko Sigortası ile sigortalanmıştır. Bahse konu sigorta şartlarının yerine getirilmemesi durumunda tüm sorumluluk kiracıya aittir. ATV ve 50 cc üstü Scooterlarımız da yasanın gerektirdiği şekilde trafik sigortası mevcuttur. 50 cc ve altı  Motorsikletlerde ( Motorlu bisiklet ) Trafik sigortası bulunmamaktadır. 50 cc Motorsikletlerde karşı tarafa verilecek zararlarda dahil olmak üzere, olabilecek tüm hasarlar kiralayana aittir. 

 

Sigorta Kapsamı Dışında Kalan Noktalar:
Alkollü veya uyuşturucu madde etkisinde olmak,
Belirlenen hız limitini aşmak,
Kaza esnasında aracı bulunduğu yerden hareket ettirmek,
Kaza tespit raporu, alkol raporu veya çalıntı raporu gibi sigorta kapsamında öncelikli resmi tutanak ve belgeleri almamak,

*Anahtar ve ruhsat taşınabilir eşya olmasından dolayı çalınması durumunda sigorta kapsamı dışında kalmaktadır.

*Kaza harici Lastik, Cam, Far hasarları isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında LCF sigortası ile teminat altına alınabilir.

Lütfen genel şartlar ve sigorta kapsamında daha detaylı bilgi almak için irtibata geçiniz.

 

Araç kiralama fiyatlarına dahil olmayan hizmet ve ürünler.


Yakıt

Akaryakıt fiyatlarımıza dahil değildir, kiralama başlangıcında kontratta belirtilen seviyede teslim edilen yakıt kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.

Araçlarımızda benzin deposu ikaz ışığı yanmayacak şekilde bir miktar yakıt ile müşterilere teslim edilir, Dönüşte aracı firmamıza teslim ederken içinde bulunan benzinin iadesi yapılmaz.

 

İlave Sürücü

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ( depozit ön şartı hariç ) bir kontrata 2 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir, 2. sürücüden sonraki her bir sürücü için 5 TL/gün tutarında bir ücret talep edilir.

 

Bebek ve Çocuk Koltuğu

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

 

Navigasyon Cihazı

Araçlara navigasyon cihazı isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

 

 

Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilirek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın ofislerimizden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.  

 

    * Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)

    * Dönüş istasyonunun değişikliği

    * Araç grubu değişikliği

    * Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi

    * Saat Farkı


Kiralama süresi 24 saattir. 3 saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin %20si kadar bir tutar talep edilebilir.3 saati aşan durumlarda 1 günlük ücret tahsil edilir. Araç dönüşlerinde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabilir.

 

Diğer Operasyonel Ekstralar

Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Rezervasyon Şartları

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:
Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.

Sitemizde görmüş olduğunuz tüm fiyatlara %4 Hasar Muafiyetli Kaza Sigortası, KDV ve günlük olarak 200 kilometre kullanımı dahildir. Diğer ek hizmet ihtiyaçlarınız için fiyat Koşullarını okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında mail order veya hesaba havale yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir. Rezervasyonun aracın teslim gün ve saatine 48 saat veya daha kısa bir süre kala iptal edilmek istenmesi halinde bir günlük kira bedelinden az olmamak kaydıyla toplam kiralama bedelinin %30u araç rezervasyon bedeli olarak tahsil edilir ve geri kalan tutar iade edilir.

Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır.

Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan mail order veya hesaba havale ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Kiralama bedelinin şirketiniz tarafına faturalamasını istiyorsanız Fatura bilgilerinizi bize ulaştırmanız halinde, muhasebe departmanımız konuyla ilgili şirketinizin ilgili kişileriyle temasa geçecektir.

Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar Araç Kiralayabilme Şartları fiyat Koşulları ve site Kullanım Şartlarının tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir.

© 2014 Tüm Hakları Ünye web tasarıma Aittir